Grubo Totalny słownik najmłodszej polszczyzny Chaciński Grubo Totalny słownik najmłodszej polszczyzny Chaciński

Grubo Totalny słownik najmłodszej polszczyzny Chaciński

Indeks: ER.19.07.22

19,99 zł
Brutto

Książka w stanie bardzo dobrym. Lekko pozadzierane brzegi okładki. Przybrudzone brzegi kartek. Zawiera pieczątki i naklejki po biblioteczne.

ISBN: 9788324008865

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Kolejna odsłona fascynującego przewodnika po języku i rzeczywistości młodych Polaków. Uaktualniona zawartość wcześniejszych słowników – "Wypasionego..." i "Wyczesanego..." – wraz z zupełnie nowymi tekstami złożyła się na ten gruby (zarówno w polskim, jak i nowopolskim znaczeniu) tom, który przyda się tak samo copywriterom, jak hip-hopowcom.

Bartek Chaciński w dowcipny i błyskotliwy sposób opisuje nowe słowa, analizuje również ich dalsze losy. Pokazuje próby wykorzystania młodego języka w reklamie i błędy popełniane przez copywriterów, przedstawia raport o najnowszych tendencjach językowych w świecie mody czy o języku fanów gier komputerowych. Obok hasłowej oceny sloganów reklamowych w "Totalnym słowniku..." znalazło się miejsce na wypisy z polskiego hip-hopu – 25 najważniejszych tekstów zostało opisanych w szkicu "Nasz rap jest dużym chłopcem". Nie zabrakło również informacji o tym, jak na nasz język wpływa aktualna sytuacja w polityce.

"Totalny słownik najmłodszej polszczyzny" to nie tylko obraz języka młodych Polaków, ale przede wszystkim gruby przewodnik po Polsce młodych ludzi.

ER.19.07.22
1 Przedmiot

Opis

Tytuł
Grubo Totalny słownik najmłodszej polszczyzny
Autor
Bartek Chaciński
Okładka
Miękka
Stan
Używana
Rok wydania
2007
Liczba stron
406
Wydawnictwo
Znak
ISBN
9788324008865
VAT
5%
Czas wysyłki
w ciągu 24 h
Indeks
ER.19.07.22

Specyficzne kody

60 innych produktów w tej samej kategorii: