Człowiek globalny Czajkowska-Majewska Człowiek globalny Czajkowska-Majewska

Człowiek globalny Czajkowska-Majewska

Indeks: O.W.13.12.22

11,99 zł
Brutto

Na okładce lekko widoczne ślady użytkowania, ranty delikatnie przybrudzone, strony w środku czyste, książka pobiblioteczna

ISBN: 9788306031881

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Profesor Dorota Czajkowska-Majewska napisała książkę z pogranicza wielu dziedzin: antropologii, biologii, socjologii, psychologii, ekologii, gender studies oraz polityki. Jej przedmiotem są różne aspekty globalizacji, a w szczególności globalne problemy ludzkości wynikające z jej egoistycznego działania i patriarchalnej cywilizacji oraz zagrożenia dla ludzkiej egzystencji ze strony neoliberalnego kapitalizmu i napędzanego przez niego konsumpcjonizmu.

Autorka mówi o wynaturzeniach medycyny, o postępie cywilizacyjnym, który wiedzie do degradacji środowiska naturalnego i ludzkiego gatunku, o mądrości i sile kobiet oraz ich niezastąpionym, lecz mało znanym wkładzie do kultury i nauki. To książka, która ukazuje wiele patologii naszej cywilizacji, lecz nie jest jednoznacznie pesymistyczna. Sugeruje rozwiązania pietrzących się problemów, które wymagają solidarności miedzynarodowej, genderowej i klasowej zamiast zawziętego współzawodnictwa, ograniczenia wzrostu i konsumpcji zamiast jej napędzania, opiekowania się naturą zamiast jej eksploatowania.

O.W.13.12.22
1 Przedmiot

Opis

Tytuł
Człowiek globalny
Autor
Dorota Czajkowska-Majewska
Okładka
Miękka
Stan
Używana
Rok wydania
2009
Liczba stron
272
Wydawnictwo
Państwowy Instytut Wydawniczy (PIW)
ISBN
9788306031881
VAT
5%
Czas wysyłki
w ciągu 24 h
Indeks
O.W.13.12.22

Specyficzne kody

60 innych produktów w tej samej kategorii: