Kulisy Warszawskiego Ratusza Wojciechowicz Kulisy Warszawskiego Ratusza Wojciechowicz

Kulisy Warszawskiego Ratusza Wojciechowicz

Indeks: O.W.03.07.22

9,99 zł
Brutto

Książka w stanie bardzo dobrym, delikatnie przybrudzone ranty

ISBN: 9788365157799

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Wywiad znanej dziennikarki Magdaleny Rigamonti z Jackiem Wojciechowiczem, który przez 10 lat od początku kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz był wiceprezydentem Warszawy. Wojciechowicz odpowiedzialny był m.in. za architekturę i zagospodarowanie przestrzenne, drogownictwo i komunikację, inwestycje miejskie. Został zdymisjonowany we wrześniu 2016 r.

Książka odsłania kulisy funkcjonowania warszawskiego ratusza, opowiada m.in. o aferze reprywatyzacyjnej a także o blaskach i cieniach wielkiej polityki.

"Przez lata naszej znajomości z Jackiem widzieliśmy, jak zmie­nia się Warszawa, jak staje się coraz piękniejsza, coraz łatwiej i przyjemniej się w niej żyje. Wiedzieliśmy, że Jacek stoi za tymi zmianami. Nieraz chodziliśmy z nim po mieście, zabierał nas na wycieczki rowerowe, pokazywał nowe miejsca, budynki. Chwa­lił sie tym, co buduje, opowiadał, jakie są plany rozwoju miasta. On zna tu każdą ulicę, każdą inwestycję. Warszawa to jego pasja. Nawet na tych spacerach był zawsze w pracy. Odbierał telefony, myślał, co jeszcze można by zrobić dla mieszkańców. Jesteśmy w pełni przekonani, że nikt nie jest tak przygotowany do peł­nienia funkcji Prezydenta Warszawy jak Jacek Wojciechowicz."

dr hab. Marzena Dębska, prof. Romuald Dębski

"Magdalena Rigamonti, dziennikarka słynąca ze znakomitych wywiadów tym razem zadaje trudne pytania Jackowi Wojciechowiczowi, byłemu wiceprezydentowi Warszawy. Z ich roz­mowy powstała interesująca książka będąca wywiadem rzeką, dzięki któremu czytelnik poznaje kulisy rządzenia stolicą Pol­ski, gabinetowe rozgrywki o władzę, mechanizmy podejmowa­nia decyzji dotyczących wielomiliardowych miejskich inwe­stycji. Operacja Euro 2012, zwolnienie doktora Chazana, afera reprywatyzacyjna, pomnik smoleński. Przez dziesięć lat pracy w warszawskim ratuszu Jacek Wojciechowicz poznał wiele jego tajemnic. Teraz nadszedł czas, aby o nich opowiedzieć..."

Tomasz Sekielski

O.W.03.07.22
1 Przedmiot

Opis

Tytuł
Kulisy Warszawskiego Ratusza
Autor
JacekWojciechowicz
Okładka
miękka ze skrzydełkami
Stan
Używana
Rok wydania
2018
Liczba stron
219
Wydawnictwo
Od Deski Do Deski. Wydawnictwo Tomasza Sekielskiego
ISBN
9788365157799
VAT
5%
Czas wysyłki
w ciągu 24 h
Indeks
O.W.03.07.22

Specyficzne kody

60 innych produktów w tej samej kategorii: