Mankell Chłopiec Cienie Podróż Pies Zest. 4 szt. Mankell Chłopiec Cienie Podróż Pies Zest. 4 szt.

Mankell Chłopiec Cienie Podróż Pies Zest. 4 szt.

Indeks: O.W.07.10.22

79,99 zł
Brutto

Na okładce delikatnie widoczne ślady użytkowania, ranty delikatnie przybrudzone, strony w środku czyste

ISBN: 9788374148023

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Henning Mankell to szwedzki dziennikarz, autor scenariuszy i sztuk teatralnych oraz reżyser. Przede wszystkim jednak to autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, który światową sławę zyskał dzięki serii kryminałów z komisarzem Kurtem Wallanderem w roli głównej.

Henning Mankell przyszedł na świat w 1948 roku w Sztokholmie. Miał zaledwie rok, gdy jego rodzice rozwiedli się, a on zamieszkał w Sveg w środkowej Szwecji. W 1961 roku przeprowadził się na krótko w pobliże Göteborga, lecz w wieku 16 lat rzucił szkołę i wyjechał do Francji. Tam pracował na statku towarowym. W 1968 roku powrócił do Szwecji, gdzie zatrudnił się w teatrze w Sztokholmie w charakterze pomocnika technicznego. Niedługo potem zaczął współpracować z teatrami jako autor, a jego pierwszy utwór sceniczny nosił tytuł "Park rozrywki".

Jako pisarz zadebiutował w 1973 roku, za sprawą powieści "The Rock Blast". Za pieniądze ze sprzedaży tej książki udał się w pierwszą podróż do Afryki, która później stała się dla niego drugim domem. Dzielił swój czas między Afrykę i Szwecję, angażował się w działalność charytatywną, był inicjatorem wielu akcji humanitarnych. Nigdy nie pozostawał bierny, lubił działać: prowadził teatr, założył wydawnictwo, wspierał wioskę dziecięcą w Mozambiku, ufundował nagrodę literacką i teatralną.

Międzynarodową sławę przyniósł mu publikowany w latach 1991-2013 cykl powieści kryminalnych, którego głównym bohaterem jest komisarz Kurt Wallander, a akcja kolejnych tomów rozgrywa się w Ystad. Cykl rozpoczyna powieść "Morderca bez twarzy". Serię tworzy 12 tytułów, m.in. "Biała lwica", "Fałszywy trop" czy "Piąta kobieta", a także zbiór opowiadań zatytułowany "Piramid".

Henning Mankel napisał również około 30 sztuk teatralnych (m.in. "Days and Nights in Chartres" czy "Butterfly Blues"). Pisał książki dla dzieci i młodzieży ("Podróż na koniec świata", "Chłopiec, który spał pod pierzyną ze śniegu"), powieści ("Chińczyk", "Włoskie buty", "Głębia") oraz thrillery ("Mózg Kennedy'ego" czy "Powrót nauczyciela tańca"). Jest też autorem wielu scenariuszy szwedzkich filmów, w tym trzech seriali o komisarzu Wallanderze.

W 2014 roku Henning Mankell ogłosił, że zdiagnozowano u niego raka płuc. W trakcie leczenia onkologicznego napisał autobiografię zatytułowaną "Grząskie piaski". Zmarł w 2015 roku w wyniku choroby nowotworowej.

O.W.07.10.22
1 Przedmiot

Opis

Tytuł
Chłopiec Cienie Podróż Pies Zest. 4 szt.
Autor
Henning Mankell
Okładka
Twarda
Stan
Używana
Rok wydania
2009
Wydawnictwo
WAB
ISBN
9788374148023
VAT
5%
Czas wysyłki
w ciągu 24 h
Indeks
O.W.07.10.22

Specyficzne kody

60 innych produktów w tej samej kategorii: