Ogień i furia Biały dom Trumpa Wolff Ogień i furia Biały dom Trumpa Wolff

Ogień i furia Biały dom Trumpa Wolff

Indeks: O.W.08.07.22

5,99 zł
Brutto

Książka w stanie bardzo dobrym, delikatnie przybrudzone ranty

ISBN: 9788381231114

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Amerykański bestseller wreszcie przetłumaczony na język polski. Ta książka to zdecydowanie najgłośniejsza pozycja na rynku wydawniczym w 2018 roku.

"Ogień i furia. Biały Dom Trumpa" to książka, która wzbudziła wiele kontrowersji jeszcze zanim zdążyła się ukazać. Sam Donald Trump usiłował doprowadzić do wstrzymania jej publikacji, twierdząc, że zawarte są w niej same kłamstwa. Prawdopodobnie w ten sposób przyczynił się on do ogromnej popularności książki jeszcze przed datą jej premiery, a rozgłos, jaki zyskała, spowodował, że prawa do niej wykupione zostały przez wiele wydawnictw z całego świata.

Autor, Michael Wolff, przez osiemnaście miesięcy przeprowadzał rozmowy z pracownikami Białego Domu, członkami administracji rządowej oraz samym Donaldem Trumpem. W ten sposób poznał kulisy najbardziej chyba kontrowersyjnej prezydentury naszych czasów. W swej publikacji zamieszcza fragmenty ponad dwustu rozmów z pracownikami amerykańskiej administracji oraz bliskimi współpracownikami prezydenta. Wyłania się z nich mało korzystny obraz amerykańskiego prezydenta, człowieka o niewielkiej wiedzy, nieposiadającego odpowiednich kompetencji, zachowującego się jak małe, rozkapryszone dziecko. Z przeprowadzonych przez autora wywiadów można jednak dowiedzieć się wiele o funkcjonowaniu administracji rządowej, a szczególnie o chaosie panującym w Białym Domu i charakteryzującym prezydenturę Trumpa. Rozmówcy Michaela Wolffa z bojaźnią też wspominają o stosunkach USA z Rosją, które obecnie nie są ani stabilne, ani unormowane.

Lektura tej publikacji pomoże Czytelnikowi odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące intencji Donalda Trumpa, jego relacji ze współpracownikami, a także stosunków dyplomatycznych z innymi krajami. Możemy dowiedzieć się, co o obecnym prezydencie myślą pracownicy Białego Domu, dlaczego szef jego kampanii wyborczej, Steve Bannon, uważa, że Donald Trump nie powinien kierować państwem, a także jakie są szanse na odsunięcie prezydenta od władzy. I choć autor w swych wypowiedziach daleki jest od obiektywizmu, to z pewnością warto poznać jego punkt widzenia i przekonać się, dlaczego publikacja ta wzbudza aż tak ogromne kontrowersje.

Michael Wolff to urodzony w 1953 roku amerykański pisarz, eseista, dziennikarz i felietonista. Współpracuje z takimi czasopismami, jak "The Hollywood Reporter", "USA Today" czy brytyjska edycja "GQ". Jest autorem siedmiu książek, w tym biografii Ruperta Murdocha, jednakże największą sławę przyniosła mu publikacja dotycząca Białego Domu Donalda Trumpa.

O.W.08.07.22
1 Przedmiot

Opis

Tytuł
Ogień i furia Biały dom Trumpa
Autor
Michael Wolff
Okładka
Twarda
Stan
Używana
Rok wydania
2018
Liczba stron
448
Wydawnictwo
Prószyński i S-ka
ISBN
9788381231114
VAT
5%
Czas wysyłki
w ciągu 24 h
Indeks
O.W.08.07.22

Specyficzne kody

60 innych produktów w tej samej kategorii: