Róg Piccadilly i Nowego Światu Królikowska-Avis Róg Piccadilly i Nowego Światu Królikowska-Avis

Róg Piccadilly i Nowego Światu Królikowska-Avis

Indeks: O.W.01.01.23

9,99 zł
Brutto

Na okładce lekko widoczne ślady użytkowania, ranty delikatnie przybrudzone, strony w środku czyste

ISBN: 9788363566425

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Wielka Brytania kojarzy nam się głównie z Big Benem, Królową Elżbietą II, słynną tea time, ale także z „drugim domem” dla wielu polskich emigrantów. Wielu z nas nie śledzi dokładnie mediów brytyjskich. Ewentualnie pojawiające się od czasu do czasu komentarze premiera Camerona dotyczące bezpośrednio naszych rodaków. Warto jednak przyjrzeć się bliżej i spojrzeć niejako od środka na ten kraj, wbrew pozorom znajdziemy w nim wiele analogii do polskiej sytuacji ...

Autorka książki, która od ponad 20 lat mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii jako dziennikarka oraz polska korespondentka, będąc w samym centrum „medialnej machiny” - prezentuje cały wachlarz przemian jaki miał i ma miejsce na Wyspach. Jest to obraz kreowanych przez media brytyjskie postaw obywateli. Elżbieta Królikowska-Avis stara się również ocenić rolę w tych przemianach polityków brytyjskich, na przestrzeni ostatnich 25 lat. Według autorki Wielka Brytania znajduje się aktualnie na zakręcie, miota się między wezwaniem nowych, liberalnych czasów, a potrzebą porządku społecznego, bezpieczeństwa samych obywateli.

Autorka określa postępujące na Wyspach zmiany: „(...) jak marsz od heritage cinema,  konserwatywnych, stylowych, świetnie zrealizowanych adaptacji literackich do kina New Labour Party,  lewicowych,  rozchełstanych, zrobionych na prędce dram społecznych. (…) Lawina przemian, jakie dokonały się za sprawą Flower Power Generation, spowodowała przesunięcie na lewo myślenia o państwie, społeczeństwie, rodzinie, systemie edukacyjnym czy wymiarze sprawiedliwości.”

O.W.01.01.23
1 Przedmiot

Opis

Tytuł
Róg Piccadilly i Nowego Światu
Autor
Elżbieta Królikowska-Avis
Okładka
Miękka
Stan
Używana
Rok wydania
2015
Liczba stron
439
Wydawnictwo
Słowa i myśli
ISBN
9788363566425
VAT
5%
Czas wysyłki
w ciągu 24 h
Indeks
O.W.01.01.23

Specyficzne kody

60 innych produktów w tej samej kategorii: