Wielcy wtajemniczeni Tom 2 Schure Wielcy wtajemniczeni Tom 2 Schure

Wielcy wtajemniczeni Tom 2 Schure

Indeks: O.W.11.05.22

19,90 zł
Brutto

Na okładce lekko widoczne ślady użytkowania, ranty delikatnie przybrudzone, strony w środku czyste, niektóre strony luźne

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Jest to książka z pogranicza wiedzy, teozofii, ezoteryki. Autor pisze o próbie połączenia nauki z religią i opisuje tak postacie religijne jak i realnie istniejących dwóch wielkich starożytnych mędrców - Pitagorasa oraz Platona.

Schure zaczyna swoją opowieść o Wielkich wtajemniczonych w Indiach na początku opisując historię boga Ramy, kolejną z omawianych postaci jest także hinduski Kryszna. Kolejne postacie to Hermes, Mojżesz i Orfeusz. Następnie wspomniani już Pitagoras i Platon, a książkę zwieńcza postać Chrystusa. Eduard Schure twierdził iż wszyscy ci Wielcy wtajemniczeni weszli na tajemną ścieżkę wiedzy, że posiedli oni tajną wiedzę ezoteryczną i idąc ścieżką tej wiedzy stali się wielcy wtajemniczeni filarami cywilzacji.

Eduard Schure (1841-1929) - francuski okultysta, filozof, teozof, muzykolog, autor kilkunastu książek z pogranicza wiedzy, historii i ezoteryki. Napisał między innymi "Od Sfinks do Chrystusa", "Dzieci Lucyfera", "Historia muzyki dramatycznej" i swoje najważniejsze dzieło czyli właśnie "Wielcy wtajemniczeni".

O.W.11.05.22
1 Przedmiot

Opis

Tytuł
Wielcy wtajemniczeni Tom 2
Autor
Edward Schure
Okładka
Miękka
Stan
Używana
Rok wydania
1995
Liczba stron
284
Wydawnictwo
Interart
VAT
5%
Czas wysyłki
w ciągu 24 h
Indeks
O.W.11.05.22

Specyficzne kody

60 innych produktów w tej samej kategorii: