Konflikty społeczne Królikowska Konflikty społeczne Królikowska

Konflikty społeczne Królikowska

Indeks: O.W.11.07.22

19,99 zł
Brutto

Na okładce delikatnie widoczne ślady użytkowania, ranty delikatnie przybrudzone, strony w środku czyste, na paru stronach znajdują się podkreślenia długopisem

ISBN: 9788373088078

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Przeglądając literaturę przedmiotu, można odnieść wrażenie, że coraz większe zainteresowanie budzi tzw. podejście partycypacyjne do zarządzania zasobami środowiska. Ma ono niewątpliwie plusy i minusy. Im większe jest uczestnictwo ludności miejscowej w projektach dotyczących ochrony środowiska, tym większa dla tych projektów akceptacja i stopień identyfikacji z ich celami. Istnieje jednak zagrożenie, że krótkowzroczność i partykularne interesy zdominują cele długofalowe i dobro ogółu. Czy zatem dziedzictwo przyrodnicze i krajobraz zostałyby uszanowane i zachowane, gdyby oddano je w zarząd społecznościom lokalnym?

W nakreślony powyżej zakres problematyki wpisuje się temat niniejszej pracy. Z jednej strony jej głównym celem jest naukowa analiza uwarunkowań i źródeł konfliktów społecznych różnych podmiotów z parkami narodowymi w Polsce, z drugiej strony zawiera ona wnioski aplikacyjne, czyli wskazania konkretnych sposobów zapobiegania potencjalnym sporom, oraz łagodzenia i rozwiązywania już istniejących.

O.W.11.07.22
1 Przedmiot

Opis

Tytuł
Konflikty społeczne
Autor
Karolina Królikowska
Okładka
Miękka
Stan
Używana
Rok wydania
2007
Liczba stron
260
Wydawnictwo
inne
ISBN
9788373088078
VAT
5%
Czas wysyłki
w ciągu 24 h
Indeks
O.W.11.07.22

Specyficzne kody

60 innych produktów w tej samej kategorii: