Einsatzgruppen w Polsce Bohler Einsatzgruppen w Polsce Bohler

Einsatzgruppen w Polsce Bohler

Indeks: O.W.02.01.23

69,99 zł
Brutto

Na okładce widoczne ślady użytkowania, ranty przybrudzone, strony w środku czyste, brak strony tytułowej, książka pobiblioteczna

ISBN: 9788311115880

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Wielu historyków reprezentuje pogląd, że II wojna światowa nabrała cech wojny totalnej - Vernichtungskrieg, której celem miało być starcie z mapy całych państw i narodów. Tymczasem systematyczne ludobójstwo trenowane było od pierwszego dnia wojny na ziemiach polskich. Idące tuż za wojskiem grupy operacyjne policji bezpieczeństwa i SD były zawczasu przygotowane do ludobójstwa i likwidacji wszystkich "elementów niepożądanych". Einsatzgruppen der Sicherheitszpolizei und SD były od początku najskuteczniejszą, najbardziej efektywną maszyną do zabijania, pomijając fabryki śmierci w obozach koncentracyjnych, zwłaszcza Auschwitz.

Autorzy szczególna uwagę zwracają na narastanie przemocy w teorii i praktyce od stadium planowania do w lecie 1939 r. do napaści na Związek Radziecki latem 1941 r. Przedstawiono sylwetki dowódców grup, ich kariery, predyspozycje do wykonywania takich zadań. Nazwiska sprawców połączono z miejscami ich przestępstw, które układają się w marszruty jednostek. Każdy fakt jest poparty dokumentem. Istotne jest, że te dokumenty - polskie i niemieckie - pokazują fakty zarówno z perspektywy sprawców, jak i ofiar.

O.W.02.01.23
1 Przedmiot

Opis

Tytuł
Einsatzgruppen w Polsce
Autor
Jochen Bohler
Okładka
Miękka
Stan
Używana
Rok wydania
2013
Liczba stron
267
Wydawnictwo
Bellona
ISBN
9788311115880
VAT
5%
Czas wysyłki
w ciągu 24 h
Indeks
O.W.02.01.23

Specyficzne kody

60 innych produktów w tej samej kategorii: