Przewrót umysłowy w Polsce wieku XVIII Smoleński Przewrót umysłowy w Polsce wieku XVIII Smoleński

Przewrót umysłowy w Polsce wieku XVIII Smoleński

Indeks: O.W.16.02.22

12,40 zł
Brutto

Na okładce lekko widoczne ślady użytkowania, ranty minimalnie przybrudzone, strony w środku delikatnie pożółkłe, książka lekko przekrzywiona

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Władysław Smoleński herbu Zagłoba (ur. 6 kwietnia 1851 w Grabienicach Małych w byłym powiecie niedzborskim na Mazowszu, zm. 7 maja 1926 w Warszawie) – historyk, przedstawiciel tzw. szkoły warszawskiej, profesor Uniwersytetu Warszawskiego i autor wielu prac historycznych, członek Towarzystwa Historycznego we Lwowie.

Syn Józefa i Balbiny ze Smosarskich. Kształcił się w szkołach w Lipnie i Mławie, a następnie uczęszczał do płockiego Gimnazjum Rządowego. Studiował na wydziale prawa Uniwersytetu Warszawskiego. W 1881 r. został członkiem Akademii Umiejętności, a w 1882 otrzymał profesurę w Cesarskim Uniwersytecie Warszawskim. Jako wykładowca historii brał udział w pracach Uniwersytetu Latającego. Członek Towarzystwa Naukowego Warszawskiego. Specjalizował się w historii osiemnastowiecznej Polski i dziejach szlachty mazowieckiej. W 1921 uzyskał na Uniwersytecie Warszawskim doktorat honoris causa.

O.W.16.02.22
1 Przedmiot

Opis

Tytuł
Przewrót umysłowy w Polsce wieku XVIII
Autor
Władysław Smoleński
Okładka
Twarda
Stan
Używana
Rok wydania
1979
Liczba stron
468
Wydawnictwo
Państwowy Instytut Wydawniczy (PIW)
VAT
5%
Czas wysyłki
w ciągu 24 h
Indeks
O.W.16.02.22

Specyficzne kody

60 innych produktów w tej samej kategorii: