Z Hajerem do Dalajlamy Bieniek Z Hajerem do Dalajlamy Bieniek

Z Hajerem do Dalajlamy Bieniek

Indeks: O.W.10.08.22

14,99 zł
Brutto

Na okładce lekko widoczne ślady użytkowania, ranty delikatnie przybrudzone, strony w środku czyste

ISBN: 9788361968207

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Swobodna relacja z szaleńczej podróży autostopem do Dalajlamy, najpierw przez państwa dawnego Sojuza, a potem przez masyw Karakorum, by dotrzeć wreszcie do siedziby Dalajlamy w indyjskiej Dharamsali.

Warto zwrócić uwagę na unikalny język narracji, bowiem Autor nie jest mistrzem literackiej polszczyzny. Jak przystało na prawdziwego górnika wyraża się w sposób przaśny i dosadny. Ktoby pomyślał, że taki zwyczajny, swojski „chop” wpadnie w wir niesamowitych przygód i stanie sięzupełnie kimś innym? A jednak to dzięki niemu wkraczamy w świat afgańskich talibów, czy też potomków Aleksandra Wielkiego. Poznajemy kontynent azjatycki nie taki, jakim jest on w folderach czy przewodnikach, ale widziany oczami kogoś, kto wnika w życie codzienne tubylców , choć namoment stając się jednym z nich. Dzięki Autorowi i jego opowieściom odsłania się przed nami jakże inny obraz świata. Z pewnością warto do niego zajrzeć… A oprócz tego szereg barwnych wspomnień z dzieciństwa, młodości i górniczej przeszłości mieszkańca Śląska, gdzie tu i ówdzie pobrzmiewa miejscowa gwara.

Wersja w pełni kolorowa, ponad 100 sugestywnych zdjęć autora wspaniale przybliża nam opisywane światy napotkane na drodze wielomiesięcznej wędrówki.

Wydanie to jest skróconą wersją książki „Hajer jedzie do Dalajlamy”. Druga część wspomnianej książki nosi tytuł „Z Hajerem przez Azję”.

O.W.10.08.22
1 Przedmiot

Opis

Tytuł
Z Hajerem do Dalajlamy
Autor
Mieczysław Bieniek
Okładka
Miękka
Stan
Używana
Rok wydania
2013
Liczba stron
158
Wydawnictwo
AnnaPurna
ISBN
9788361968207
VAT
5%
Czas wysyłki
w ciągu 24 h
Indeks
O.W.10.08.22

Specyficzne kody

60 innych produktów w tej samej kategorii: