Zrób to o czym marzysz Canfield Zrób to o czym marzysz Canfield

Zrób to o czym marzysz Canfield

Indeks: O.W.23.01.23

6,90 zł
Brutto

Na okładce lekko widoczne ślady użytkowania, ranty lekko przybrudzone, strony w środku pożółkłe

ISBN: 9788372273697

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Daj coś, żeby coś otrzymać.

Na ulicy jednego z chińskich miast ubogi żebrak Wu przez cały dzień podsuwał ludziom swą miseczkę, prosząc przechodniów o ryż albo inną jałmużnę.

Pewnego dnia zobaczył, że ulicą nadciąga wspaniały orszak. Na jego czele jechał sam cesarz w ozdobnej rykszy (pisownia z książki) i rozdawał poddanym podarunki. Żebraka ogarnęła niezmierna radość.

Oto moja wielka szansa - pomyślał sobie. - Zaraz dostanę wspaniały dar.

I zatańczył z radości. Gdy cesarz się zbliżył, Wu skwapliwie podsunął swoją miseczkę, ale władca, zamiast coś mu dać, sam poprosił żebraka o dar. Biedny Wu był bardzo rozczarowany i zbity z tropu. Sięgnął do miseczki i mrucząc coś z niezadowoleniem wręczył cesarzowi dwa najmniejsze ziarnka ryżu, jakie w niej znalazł. Cesarz pojechał dalej.

Przez cały dzień Wu zrzędził i narzekał. Przeklinał cesarza, nie oszczędzał Buddy, opryskliwie traktował wszystkich, którzy do niego się odezwali. Niewielu ludzi się zatrzymało, żeby do niego przemówić albo wrzucić garść ryżu do jego miski.

Gdy wieczorem Wu dotarł do swej nędznej chaty i opróżnił miseczkę, znalazł w niej dwie grudki złota dokładnie wielkości ziaren ryżu, które dał cesarzowi."

Książkę czyta się jednym tchem, urzeka swoimi opowieściami, które przeplatają się z opowiastkami z życia wziętego. Warto do niej po jakimś czasie wrócić, znowu odkrywa się coś nowego na co wcześniej nie zwróciło się uwagi.

O.W.23.01.23
1 Przedmiot

Opis

Tytuł
Zrób to o czym marzysz
Autor
Mark Victor Hansen
Okładka
Miękka
Stan
Używana
Rok wydania
2001
Liczba stron
304
Wydawnictwo
Diogenes
ISBN
9788372273697
VAT
5%
Czas wysyłki
w ciągu 24 h
Indeks
O.W.23.01.23

Specyficzne kody

60 innych produktów w tej samej kategorii: