Opis
Klucz do alfabetu Abish
W IV tomie Biblioteki Amerykańskiej prezentujemy Państwo opowiadania Waltera Abisha, pochodzące z tomów „Minds Meet” oraz „In the Future Perfect”.
Walter Abish, jeden z czołowych pisarzy amerykańskiej nowoawangardy, w prezentowanym tomie, podobnie jak w swych najwybitniejszych książkach „Alphabetical Africa” (w przygotowaniu jako jeden z kolejnych tomów Biblioteki Amerykańskiej) i „How German Is It”, stara się sprowokować „system oczekiwań”, uruchomiwszy go zaś, doprowadza do fiaska, do niespełnienia. Po to, by ośmieszyć oczekiwania czytelnika, raz po raz dziurawi intrygę i pozostawia w punkcie wyjścia. Nie dopowiada niczego do końca, nie poucza, nie podsuwa jasnych rozwiązań. „Klucz do alfabetu” to lektura dla inteligentnego czytelnika.

- Tytuł: Klucz do alfabetu
- Autor: Walter Abish
- Okładka: Miękka
- Stan: Używana
- Rok wydania: 1991
- Liczba stron: 317
- Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
- ISBN: 8385081291
- VAT: 5%
- Czas wysyłki: w ciągu 24 h
- Indeks: O.W.15.12.22
Na okładce widoczne ślady użytkowania, ranty lekko przybrudzone, strony w środku czyste, książka pobiblioteczna, delikatnie przekrzywiona