Hatszepsut kobieta, która została królem Cooney Hatszepsut kobieta, która została królem Cooney

Hatszepsut kobieta, która została królem Cooney

Indeks: O.W.04.05.22

29,99 zł
Brutto

Książka w stanie bardzo dobrym

ISBN: 9788328027718

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Fascynujący portret silnej władczyni i pierwszej feministki starożytności. Napisana z niespotykaną erudycją opowieść o wielkim Egipcie czasów XVIII dynastii i na półmitycznej egipskiej królowej, która w sprytny sposób doszła do władzy.

Hatszepsut, córka uzurpującego sobie prawo do tronu generała, miała tylko jedno zadanie: przedłużenie rodu przez spłodzenie męskich potomków legitymujących władzę jej ojca. Wobec fiaska tych planów młoda księżniczka tak zręcznie pokierowała swym ojcem i bratem, że w efekcie to ona zasiadła na tronie Egiptu. Dumna i inteligentna Hatszepsut została regentką będącego jeszcze niemowlęciem Totmesa III.

Biografia królowej zawiera również mnóstwo interesujących faktów o egipskim społeczeństwie i zwyczajach, podpartych źródłami archeologicznymi i historycznymi. Wraz z autorką wnikamy głębiej za kulisy kazirodczych małżeństw oraz specyficznej egipskiej obyczajowości i religijności (manifestującej się nie tylko przez ofiary i modły, ale i akty seksualne). Wciągająca podróż w czasie i przestrzeni do egzotycznego starożytnego świata pełna jest jednak zaskakujących analogii ze współczesnością.

O.W.04.05.22
1 Przedmiot

Opis

Tytuł
Hatszepsut kobieta, która została królem
Autor
Kara Cooney
Okładka
miękka ze skrzydełkami
Stan
Używana
Rok wydania
2014
Liczba stron
432
Wydawnictwo
WAB
ISBN
9788328027718
VAT
5%
Czas wysyłki
w ciągu 24 h
Indeks
O.W.04.05.22

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii: